Larwy i chrząszcze stonki ziemniaczanej

Starsze osoby pamiętają jak dawniej walczono ze stonką ziemniaczaną? Było o tym bardzo głośno w telewizji, a do dzisiaj się te stare korniki pokazuje młodym. Dzisiaj nie trzeba pospolitego ruszanie na pola żeby wyłapywać stonkę, bo dzisiaj są insektycydy, które działają bardzo dobrze i niszczą stonkę.

Jeśli widzimy, że pojawiły się larwy i chrząszcze stonki ziemniaczanej to trzeba będzie bardzo szybko działać. To jeden z najgorszych szkodników, który jest w stanie zniszczyć nam wszystko i wtedy straty będziemy mieć naprawdę bardzo dużo. Nie można sobie na to pozwolić i im lepsze insektycydy zakupimy tym lepiej będzie dla nas. Najlepiej dobrze obserwować, co się dzieje z ziemniakami i jeśli widzimy, że zaczyna się masowy wylęg larw to wtedy trzeba będzie zacząć działać.

Dawka na jeden hektar wydajnego insektycydu to sto mililitrów, a zatem naprawdę nie jest to duża ilość. Jeśli chcemy więcej zastosować takiego środka to tylko wtedy, kiedy naprawdę tych larw jest bardzo, ale to bardzo dużo i innego wyjścia nie mamy. Wspominaną ilość trzeba będzie rozpuścić w około trzystu litrach wody. Wydawać by się mogło, że ten środek w takiej ilości wody wręcz zniknie, ale to jest coś naprawdę bardzo silnego, dlatego trzeba uważać jak to się stosuje.

Kupujemy insektycydy

Trzeba trafić od razu do firmy, która ma to, co nam się może przydać. Wtedy nie tracimy czasu na szukanie i czytanie opinii, bo wiemy, że oni mają dopadnie to, czego nam trzeba żeby stonka ziemniaczana zniknęła z naszego pola. Warto wybierać polską firmę, która zajmuje się produkcją takich środków ochrony roślin, które swoim działają potrafią zaskoczyć niejednego rolnika. Jeśli ktoś jest zainteresowany taką ofertą, bo ma właśnie taki problem to znajdzie ją na stronie internetowej zwalczanie szkodników. Przy okazji będziemy mogli zobaczyć jak bardzo dużo jest różnych insektycydów do zwalczania innych szkodników, z którymi mamy problemy. Z tej firmy warto kupować wszystkie środki ochrony roślin, bo są bardzo skuteczne w działaniu.