Balustrady całoszklane samonośne – efekt tafli szkła unoszącej się w powietrzu

Nowoczesne balustrady szklane są projektowane i montowane tak, aby tworzyć stylowy efekt. Nie trzeba wtedy wcale korzystać ze słupków balustradowych. Alternatywa to balustrady całoszklane samonośne, które dają stylowy efekt tafli szkła unoszącej się w powietrzu.

Balustrady szklane są atrakcyjnym wyborem do wielu przestrzeni. To nowoczesne balustrady doskonałe jako dodatek do schodów zewnętrznych, wewnętrznych, a także do tarasów oraz balkonów. Można zobaczyć je obecnie zarówno w obiektach mieszkalnych, jak również komercyjnych czy biurowych. Na szczególną uwagę zasługują wtedy balustrady całoszklane samonośne.

Jak tworzy się balustrady całoszklane samonośne?

Balustrady całoszklane to taki typ balustrad, które wykonuje się praktycznie w całości ze szkła. Takie konstrukcje nie posiadają słupków i standardowych uchwytów przytrzymujących taflę szkła. Zamiast nich wyposażone są w nowoczesne elementy montażowe, które przytrzymują szkło bezpiecznie w określonej pozycji.

Takie balustrady szklane najczęściej montuje się w następujący sposób:

  • rotule montażowe umieszczane na licu ściany, schodów – montaż punktowy
  • profile montażowe instalowane na podłożu – montaż liniowy

Wobec tego balustrada nie wymaga wtedy zastosowania słupków montażowych, dzięki czemu uzyskuje się efekt gładkiej nawierzchni szklanej bez elementów blokujących widok, zaciemniających przestrzenie.

????????????????????????????????????

Gdzie zakupić balustrady całoszklane samonośne?

Aktualnie nowoczesne balustrady całoszklane samonośne są oferowane przez firmy specjalizujące się w realizacji balustrad na zamówienie. Można wówczas otrzymać kompleksową obsługę – firma zaprojektuje balustradę, a potem przygotuje ją na wymiar i zamontuje. By mieć pewność, że prace przebiegną bez problemu, warto zdecydować się na pomoc doświadczonych firm.

Podsumowując, nowoczesne balustrady całoszklane samonośne to bardzo dobra propozycja przeznaczona do różnych budynków. Dzięki nim można uzyskać naprawdę efektowne przestrzenie, w których gładkie tafle szkła idealnie komponują się w jednolite nawierzchnie.