Czy instalacja fotowoltaiczna dla domu jednorodzinnego się opłaca?

Dzięki instalacjom fotowoltaicznym można zredukować koszty potrzebna do zasilania budynków prądem.

Taka elektrownia redukuje wtedy wydatki i chroni przed wysokimi rachunkami i podwyżkami prądu w przyszłości. Czy instalacja fotowoltaiczna opłaca się dla domu jednorodzinnego?

Chociaż koszty dotyczące poboru prądu dla domów jednorodzinnych są znaczne niższe niż w przypadku klientów biznesowych, to jednak także w tym przypadku instalacja fotowoltaiczna może przynieść przyszłościowe zyski. Jaka instalacja fotowoltaiczna będzie najlepsza do domu? Z jakimi kosztami jej wykonania trzeba się liczyć? Gdzie ją zamówić?

Jaka instalacja fotowoltaiczna sprawdzi się do domu?

Do domu jednorodzinnego nie jest potrzebna mocna instalacja, ponieważ w tym przypadku zapotrzebowanie na prąd także nie jest duże. To przekłada się również na niższe koszty jej realizacji.

Domowa instalacja fotowoltaiczna najczęściej montowana jest na dachu budynku lub też na specjalnej konstrukcji naziemnej. Składa się ona z elementów jak:
– panele fotowoltaiczne
– falownik – inwerter
– okablowanie
– licznik dwukierunkowy
– zabezpieczenia

Czy instalacja fotowoltaiczna dla domu jednorodzinnego się opłaca?

Ile kosztuje przydomowa instalacja fotowoltaiczna?

Koszty związane z wykonaniem instalacji fotowoltaicznej dla domu jednorodzinnego są zależne głównie od jej mocy oraz od konkretnych elementów, jakie zostały na nią wykorzystane. Markowe panele fotowoltaiczne będą zatem wymagały większego kosztu niż te niższej klasy.

Zazwyczaj ceny systemów wynoszą od około 15 tysięcy złotych do 25 tysięcy złotych. Warto jednak zaznaczyć, że instalacja fotowoltaiczna przy domu jednorodzinnym może być dofinansowana, więc koszt jest jeszcze niższy.

Przydomowa instalacja fotowoltaiczna – gdzie zamówić?

Kompleksową realizacją w ramach instalacji jak instalacja fotowoltaiczna 50 kw oraz słabszych, przeznaczonych dla domów, zajmuje się obecnie wiele firm. Z ich propozycjami można zapoznać się bliżej na stronach internetowych.

Wybór dobrej firmy to pewność, że instalacja fotowoltaiczna zostanie wykonana fachowo i kompleksowo. Adresy firm można sprawdzić już teraz w internecie i od razu umówić się na spotkanie z przedstawicielem.