Jak zainstalować poprawnie podłogę z paneli

Podłogi z paneli bezklejowe to dosyć nowa alternatywa, która sprawia, że montaż takich podłóg jest łatwiejszy i szybszy niż kiedykolwiek.

Zamiast nakładania kleju na panele w miejscu ich łączenia, laminowane podłogi bezklejowe z paneli są produkowane ze specjalnymi krawędziami na pióro i wpust, które łączą się ze sobą i utrzymują bez konieczności stosowania dodatkowego kleju. To sprawia, że instalacja tych podłóg jest łatwa i szybka, nie wymaga również pomocy specjalisty.

Łatwe i szybkie w montażu panele podłogowe

To, ile czynności przygotowawczych musisz wykonać przed położeniem paneli, zależy w dużej mierze od rodzaju istniejącej podłogi, z którą masz do czynienia. Jedną z najbardziej atrakcyjnych cech podłóg z paneli jest to, że można je układać na prawie każdej istniejącej już podłodze, z wyjątkiem wykładziny. Cała praca przygotowawcza, którą tak naprawdę musisz wykonać, to upewnienie się, że stara podłoga jest czysta i równa, zanim zaczniesz układać panele. Po zakupie paneli podłogowych należy wyjąć je z opakowania i pozostawić w pomieszczeniu, w którym ma zostać zainstalowana podłoga, na 48 do 72 godzin. Pozwala to na aklimatyzację do wilgoci w twoim domu i zapobiega zniszczeniu podłogi podczas początkowych faz rozszerzania się lub kurczenia paneli.

Przed położeniem samych paneli podłogowych musisz położyć paroizolację i podkład wyciszający, trzeba również dokładnie zmierzyć przestrzeń i przyciąć deski tak, aby zostawić szczelinę kilku milimetrów przy ścianach w celu umożliwienia rozszerzania się paneli. Należy również uważnie przestrzegać wszystkich instrukcji producenta i korzystać z dobijaka i pasków mocujących, aby jak najmocniej zamontować podłogę z paneli. Podłogi z paneli mogą z czasem nieco się rozchodzić, jeśli zostaną nieprawidłowo zainstalowane, chociaż jest to niezwykle rzadkie, jeśli postępujesz zgodnie z wytycznymi dotyczącymi instalacji lub zlecisz to profesjonalnemu wykonawcy podłóg.

Panele podłogowe w wielu kolorach i od różnych producentów znajdziesz na stronie https://panelstyl.com.pl/produkty/panele-podlogowe/. Poza tym wszystko, co musisz zrobić podczas instalacji podłogi z paneli, to połączyć razem dokładnie wszystkie elementy. Zwykle zamontowanie paneli w domu można wykonać w jeden weekend, w zależności od przestrzeni, którą zajmujesz i swojego poziomu wiedzy.