Jak zapewnić dodatkową przestrzeń naszym pupilom?

Kiedy posiadamy w bloku jakieś zwierzę domowe przykładowo kota powinniśmy zwrócić uwagę aby postarać się zapewnić mu jak najwięcej przestrzeni, z pewnością jeżeli posiadamy balkon może on zostać przygotowany w taki sposób aby nasz zwierzak był tam bezpieczny.

Będzie do tego służyła specjalna siatka na balkon, możemy ją rozwiesić na różnego rodzaju balkonów. Dzięki temu nasz kot nie wypadnie z okna, z pewnością będzie bezpieczny, dodatkowo jest to zabezpieczenie które działa oczywiście w obie strony. Dlatego też na naszym balkonie nie będą pojawiali się niechciani goście, jak wiewiórki, ptaki czy też inne koty.

Jak zapewnić dodatkową przestrzeń naszym pupilom?

Siatka na balkonie ochroni nasze zwierzęta przed upadkiem z wysokości

Kiedy chcemy zastosować tego rodzaju rozwiązania, warto skontaktować się z naszą spółdzielnią mieszkaniową opisać planowane działania i zapytać się czy drobne prace związane z ścianą budynku takie jak przykładowo wkręcanie śrub nie będą stanowiły problemu. Trzeba bowiem pamiętać iż siatka musi się bardzo dobrze trzymać, często jest to metalowa siatka na balkon, tak aby była jak najbardziej wytrzymała. Dlatego też jej naciąg musi być również dobrze przytwierdzony do ściany. Często mogą być to także różnego rodzaju stelaże, które będą zapewniały odpowiednią pozycję siatki przy nietypowych balkonach.

Naturalnie siatki balkonowe możemy stosować w przypadku różnych zwierząt domowych, pamiętajmy aby jednak posiadała one oczka, które nie będą niebezpieczne dla naszego zwierzęcia, powinno być to oczko zdecydowanie mniejsze od głowy naszego kota czy innego pupila. Oczywiście powinniśmy pamiętać że zbyt duże oczka mogą powodować iż nasz balkon będą wlatywały wróble czy też sikorki. Zatem powinniśmy bardzo dobrze przemyśleć wielkość otworów w naszej siatce, dobrać w taki sposób aby była dla nas jak najbardziej odpowiednia.

Oczywiście kocia siatka może być zamontowana przez specjalistyczna firmę, która zajmuje się tego rodzaju rozwiązaniami, mamy wówczas pewność iż została ona zamontowana w sposób prawidłowy. Nie możemy dopuścić do tego aby kot zerwał ją kiedy będzie próbował przykładowo skoczyć za gołębiem, musi być ona całkowicie bezpieczna dla naszego pupila.