Jakie czynniki wpływają na decyzję banku o przyznaniu kredytu?

Banki, które analizują zdolności kredytowe klienta, będą brały pod uwagę wiele czynników, które mogą wpłynąć na decyzję o przyznaniu kredytu.

Jednym z nich będzie wysokość osiąganych dochodów, może być to pensja, w przypadku osób prowadzących działalność gospodarczą bank poprosi o dostarczenie dokumentów z księgowości za poprzednie miesiące. Możemy zwrócić uwagę na nasze comiesięczne wydatki, opłaty związane z mieszkaniem czy też domem, media, inne zobowiązania kredytowe, które posiadamy. Często możemy zoptymalizować nasz domowy budżet, aby uzyskać większe szanse na uzyskanie kredytu, o który się ubiegamy.

Jakie czynniki wpływają na decyzję banku o przyznaniu kredytu?

Na czym polega rola doradcy kredytowego?

Wiele cennych rad może udzielić nam doradca kredytowy, który będzie wiedział, w jaki sposób możemy zoptymalizować wydatki, aby nasze zdolności kredytowe były wyższe. Będzie to przykładowo spłata poprzednich kredytów, pożyczek gotówkowych, może być to przykładowo kredyt związany z zakupem telewizora czy laptopa. Warto sprawdzić zobowiązania, które możemy spłacić szybciej, w przypadku jeżeli posiadamy kilka kredytów, dobrym rozwiązaniem może być wybranie kredytu konsolidacyjnego. W ten sposób będziemy mogli złączyć wszystkie nasze zobowiązania w jeden kredyt, często możemy uzgodnić nowe warunki spłaty, z niższą ratą. Jeżeli posiadamy kartę kredytową, warto ją spłacić, możemy zamknąć także debet na koncie, często mogą być to dość niskie kwoty w porównaniu z tą, którą chcemy pożyczyć, jednak nasza zdolność kredytowa może znacząco wzrosnąć.

Kiedy decydujemy się ubiegać o kredyt, doradca finansowy będzie mógł pomóc nam w zoptymalizowania naszego comiesięcznego budżetu. Doradca kredytowy pomaga także przygotować, zabrać dokumenty, wniosek kredytowy, doradzi nam, które dokumenty należy pozyskać od pracodawcy, urzędu skarbowego czy też innych instytucji. W ten sposób możemy znacznie skrócić czas przygotowania dokumentów oraz wniosku. Z pomocy doradcy powinny skorzystać osoby, którym zależy na czasie, będą chciały uzyskać szybko kredyt. Należy pamiętać, że banki często podejmują decyzję o przyznaniu kredytu przez dłuższy czas, może być to nawet kilka tygodni. Doradca sprawdzi koszty, ostateczną ratę, jaka będzie do zapłacenia w różnych bankach, doradzi nam najtańsze rozwiązanie. Możemy także złożyć kilka wniosków w różnych miejscach, aby szybciej uzyskać decyzję, jak również porównać ostateczną kwotę wyliczoną przez bank.

Na stronie internetowej http://www.strzylak.pl znajdziemy ofertę doradcy kredytowego z długoletnim doświadczeniem, który wcześniej pracował w instytucjach finansowych, zna bardzo dobrze rynek. Będzie mógł także negocjować z bankiem umowę, co może przynieść obniżenie niektórych kosztów związanych z kredytem, będzie to bardzo istotne zwłaszcza w przypadku kredytu hipotecznego.