Kilka przydatnych, praktycznych wskazówek dla właścicieli psów.

Wszyscy uwielbiamy prosić o radę.

Czasami pytamy o nasze dzieci, remont domu, a nawet sytuację finansową. Poproszenie o radę na temat psów jest również świetne, a ten artykuł jest idealnym miejscem do rozpoczęcia. Znajdziesz mnóstwo wskazówek, które naprawdę zmienią sposób, w jaki postrzegasz swojego psa.Zabezpiecz swój dom przed psem. Ważne jest, aby spróbować przewidzieć wszelkie problemy, jakie może napotkać Twój pies, zanim przyprowadzisz go do domu. Leki i środki czyszczące powinny być przechowywane, a śmieci w pomieszczeniach powinny być umieszczane w szafce. Upewnij się, że w pobliżu twoich psów nie ma toksycznych roślin.Zanim zdecydujesz, jaki rodzaj psa kupić dla swojej rodziny, zastanów się nad przestrzenią. Chociaż możesz kochać większe psy, które naprawdę możesz owinąć wokół ramion, możesz nie mieć wystarczającej przestrzeni dla dużej rasy. Weź pod uwagę rozmiar domu i podwórka, zanim przyniesiesz do domu nowego psiaka.Przygotowując się do pielęgnacji swojego zwierzaka, rozpocznij sesję na prawej stopie, pomagając psu się zrelaksować. Spędź kilka minut po prostu głaszcząc go, zaczynając od głowy, a następnie pocierając plecy, łapy, brzuch, a nawet ogon. Gdy poczujesz, że Twój pies jest szczęśliwy i zadowolony, zacznij go pielęgnować.Jeśli twój pies jest kopaczem, chroń go i swój ogród. Niektóre rośliny są trujące dla psów, nie wspominając o szkodach, jakie te łapy mogą wyrządzić twoim cennym kwiatom i ich produkcji. Postaw płot o odpowiedniej wielkości, aby go powstrzymać, lub rozważ użycie elektrycznego.Upewnij się, że regularnie przycinasz paznokcie swojego psa. Nie chcesz, aby przeciągali się zbyt długo, ponieważ będzie to dla nich niewygodne chodzenie i mogą rozwinąć problemy zdrowotne. Kilka przydatnych, praktycznych wskazówek dla właścicieli psów.

Powinny mieć długość prawie dotykającą ziemi.Pamiętaj, że psy są stworzeniami z przyzwyczajenia i wszystko, co z nim zaczniesz, będzie oczekiwane w przyszłości.

Jeśli nie chcesz, żeby z tobą spał, nie pozwól mu robić tego tylko od czasu do czasu. Podobnie, jeśli nie chcesz, żeby żebrał przy stole, nigdy nie częstuj go jedzeniem. Nauczy się i zaakceptuje rzeczy, jeśli będziesz konsekwentny.Szkolenie psów wymaga konsekwencji. Gdy zdecydujesz, że chcesz ustalić zasadę dla swojego psa, nie rób żadnych wyjątków. Upewnij się, że wszyscy w domu pomagają ci egzekwować tę zasadę i zachęcaj gości, aby nie pozwalali psu na nich skakać lub nie zwracali uwagi na psa, gdy szczeka.Jeśli chcesz kupić sobie nowego psa, ale nie jesteś całkowicie przekonany do tego pomysłu, możesz spróbować zdobyć zwierzaka zastępczego. Zwierzęta są przepełnione w schroniskach, a dostępne dla nich zasoby nie są obfite. Opiekunowie zapewnią im wspaniały dom – kto wie, może zdecydujesz się zostać właścicielem psa na pełen etat!Kiedy przyprowadzasz psa do domu, kluczem jest wyczucie czasu. Postaraj się przedstawić mu jego nowy dom w weekend lub gdy masz kilka dni wolnego. Poświęć trochę czasu na wzajemne poznanie się – dzięki temu poczuje się znacznie bardziej komfortowo, gdy będzie musiał spędzać czas sam w domu. Ponadto, jeśli masz dzieci, upewnij się, że na początku go nie przytłaczają. Jeśli masz w domu inne zwierzęta, zachowaj szczególną ostrożność przy wprowadzaniu nowego przybysza.Skoro poprosiłeś o radę, a teraz ją otrzymałeś, następnym krokiem jest jej wykorzystanie. Oznacza to, że naprawdę wdrażasz to, czego się nauczyłeś, a następnie cieszysz się wynikającymi z tego nagrodami. Kiedy zobaczysz swojego psa śpiącego spokojnie, z błogością na twarzy, docenisz włożony w to wysiłek.