Skorzystaj z tych wskazówek dotyczących pielęgnacji skóry, aby uzyskać promienną skórę

Twoja skóra jest największym organem Twojego ciała, dlatego odpowiednia pielęgnacja jest niezbędna zarówno dla Twojego wyglądu, jak i zdrowia.

Niezależnie od tego, czy chcesz stworzyć plan pielęgnacji skóry, czy leczyć konkretne problemy ze skórą, stosowanie się do wskazówek i porad zawartych w tym artykule może pomóc Ci uzyskać promienną, promienną cerę.Osoby cierpiące na cerę tłustą powinny przestrzegać ścisłego reżimu pielęgnacji skóry. Oczyszczaj dwa razy dziennie środkiem czyszczącym przeznaczonym specjalnie dla skóry tłustej. Usunie brud z porów i pozbędzie się nadmiaru oleju. Użyj toniku, aby usunąć pozostały brud, a na koniec nie zapomnij użyć lekkiego kremu nawilżającego, który pomoże zrównoważyć skórę.Jeśli masz kombinowaną skórkę, musisz stawić czoła dwóm wyzwaniom naraz. Najpierw będziesz chciał opanować produkcję oleju, zwykle w „strefie T”, rozciągającej się na czole, a następnie pionowo w dół nosa i podbródka. Drugim jest zapewnienie wystarczającej ilości wilgoci suchym obszarom skóry, zwykle policzkom. Możesz osiągnąć oba cele, starannie myjąc skórę delikatnymi środkami czyszczącymi, które usuną nadmiar sebum, bez całkowitego usuwania skóry, a następnie upewniając się, że suche obszary twarzy są odpowiednio nawilżone.Wiele firm kosmetycznych sprzedaje bardzo drogie „kremy na noc” w pięknych, maleńkich słoiczkach. Jeśli chcesz korzystać z nawilżania podczas snu, zaoszczędź trochę pieniędzy i użyj odrobiny zwykłego kremu na dzień wokół skóry wokół oczu, którego normalnie używasz. Korzyści nawilżające są takie same, ale Twój portfel zauważy różnicę.Aby uniknąć wyprysków lub przebarwień skóry, nigdy nie kładź się do łóżka z makijażem. Skorzystaj z tych wskazówek dotyczących pielęgnacji skóry, aby uzyskać promienną skórę

Nawet makijaż beztłuszczowy może zatykać pory i wpływać na koloryt i jasność skóry.

Jeśli po prostu nie masz siły, aby dokładnie umyć twarz po długim dniu, zaopatrz się w czyściki. Jedno szybkie przesunięcie może wiele zmienić.Spróbuj kąpać się po ćwiczeniach i brać prysznic co najmniej dwa razy dziennie. Upewnij się, że używasz płynów do mycia ciała i mydeł, które są odpowiednie dla Twojego indywidualnego typu skóry. Upewnij się również, że nie kąpiesz się gorącą wodą i utrzymuj ją w cieple lub średniej. Kąpiel w gorącej wodzie może usunąć olej ze skóry, pozostawiając ją bardzo suchą.Jeśli twoje usta wyglądają na spierzchnięte, nie oblizaj ich ani nie nawilżaj. To, co wygląda jak suche usta, może być infekcją wywołaną przez grzyby. Regularnie nakładaj na usta krem ​​zawierający antybiotyki, aby powstrzymać infekcję. Jeśli masz spierzchnięte usta, lizanie ich tylko wysuszy je. Zamiast tego użyj patyczka do włosów.Jeśli nie będziesz odpowiednio pielęgnować swojej skóry podczas golenia, nie będzie ona dobrze wyglądać. Podczas golenia należy obficie nakładać balsam lub krem ​​do golenia i zawsze używać nowej ostrej maszynki do golenia. Dodatkowo należy golić się włosami, a nie pod nimi.Do usuwania makijażu należy używać płynu do demakijażu, zamiast używać do tego środka czyszczącego. Niektóre środki czyszczące są wystarczająco delikatne, ale większość podrażnia okolice oczu. Przed nałożeniem czegokolwiek upewnij się, że jest odpowiedni dla Twojego rodzaju skóry i nie zawiera oleju.Dbanie o swoją skórę wymaga zarówno dyscypliny, jak i wiedzy, ale posiadanie czystej, jędrnej skóry jest zdecydowanie warte wysiłku. Pamiętaj o przydatnych wskazówkach z tego artykułu, gdy oczyszczasz, nawilżasz, chronisz lub pielęgnujesz swoją skórę i ciesz się zdrowym wyglądem, który wynika z rutynowej pielęgnacji skóry.