Styropian do izolacji elewacji i podłóg

Styropian jako materiał izolacyjny będziemy mogli układać nie tylko na samej elewacji ale także bardzo dobrze sprawdzi się w przypadku izolacji podłogi, warto pamiętać iż izolacja podłoża będzie bardzo istotna, pamiętajmy iż podłogi będą zajmowały dużą powierzchnię w naszych domach dlatego też warstwa styropianu powinna być w tym przypadku odpowiednia.

Naturalnie musi być to styropian posiadający właściwości przeciwwilgociowe jak również musi być odpowiednio wytrzymały na ściskanie.

Styropian do izolacji elewacji i podłóg

Jak zakładać warstwę izolacyjną na budynku?

Z pewnością wykonanie odpowiedni izolacji pozwoli nam zaoszczędzenie na wydatkach związanych z ogrzewaniem, dlatego też coraz więcej osób które budują domu zwraca uwagę na energooszczędność, w przypadku styropianu możemy wybrać wersję grafitową, styropian z domieszką grafitu będzie posiadał lepsze właściwości izolacyjne niż tradycyjny biały styropian. Oczywiście należy zastanowić się odpowiednio nad grubością warstwy izolacyjnej, może być to 15 czy też 20 cm ocieplenia ze styropianu na naszej elewacji zewnętrznej.

W przypadku piwnic możemy dodatkowo zastosować izolacje wewnętrzną, co spowoduje iż nasza piwnica będzie lepiej izolowana, pamiętajmy iż zewnątrz należy wykorzystać styropian o zwiększonych właściwościach przeciwwilgociowych, dodatkowo powinniśmy także zaizolować sufity naszych piwnic co pozwoli na zmniejszenie strat ciepła poprzez podłogi w naszym domu. Naturalnie będziemy izolować również poddasza, dachy w tym przypadku możemy zastosować styropian ale także dobrze sprawdzi się pianka czy też wełna mineralna. Naturalnie możemy zastosować kilka rozwiązań w zależności od budowy naszego domu.

Styropian na elewację powinniśmy nakładać po ówczesnym przygotowaniu, gładką powierzchnię którą wcześniej oczyścimy, należy zagruntować następnie nakładamy warstwę styropianu, siatkę, klej do siatki, po wyschnięciu będziemy mogli nałożyć końcową warstwę tynku. Oczywiście powinniśmy zwrócić uwagę aby nie zostawić nigdzie mostków termicznych, izolacja powinna być szczelna, w przypadku tynków powinniśmy także zagruntować siatkę oraz styropian tak aby stworzyć jednolitą powierzchnię gdzie nie będzie punktów o różnej nasiąkliwości.