W niektórych sytuacjach warto wezwać pomoc drogową

Pomoc drogowa jest to najbardziej podstawowy poziom ochrony kierowcy w razie awarii i oznacza, że w razie niespodziewanego utknięcia na poboczu otrzymasz niezbędną pomoc.

Pomoc drogowa obejmuje zazwyczaj tylko wtedy, gdy pokonasz pewną odległość od domu, ale to zależy od regulaminu firmy, z której usług korzystasz.

W niektórych sytuacjach warto wezwać pomoc drogową

Do holowania uszkodzonych samochodów skorzystaj z lawety

Jeśli twojego samochodu nie da się naprawić na miejscu, zostanie on odholowany na lawecie do najbliższego warsztatu zatwierdzony przez dostawcę pomocy drogowej. Może to być również inne wybrane miejsce docelowe, pod warunkiem, że nie znajduje się dalej niż zatwierdzony warsztat samochodowy. Nie wszyscy dostawcy usług auto pomocy oferują możliwość przewiezienia samochodu w inne miejsce, dlatego przed wybraniem firmy dokładnie sprawdź obowiązujące warunki. Należy także pamiętać, że niektóre firmy mogą mieć limit odległości, na jaką jest holowany pojazd.

U innych firm możesz zostać odholowany na lawecie z powrotem pod swój adres domowy, nawet jeśli zepsuje ci się samochód w dość dużej odległości. Wielu dostawców obsługuje również awarie, które zdarzają się w domu, na przykład, jeśli samochód nie uruchomi się rano, lub okaże się, że masz uszkodzoną oponę. Oznacza to również, że będziesz mógł wezwać pomoc, jeśli twój samochód zepsuje się w pobliżu miejsca zamieszkania, i pojazd może zostać odholowany do warsztatu, jeśli technik nie będzie w stanie naprawić twojego samochodu na miejscu. Najczęstsze przyczyny awarii pojazdów na drodze to wyczerpane lub wadliwe baterie, uszkodzone opony lub felgi, awaria rozrusznika, zerwane linki sprzęgła, brak paliwa lub dolewanie niewłaściwego paliwa, zazwyczaj benzyny zamiast oleju napędowego.

Jeśli uszkodzony lub rozbity w wypadku samochód trzeba odstawić do warsztatu w celu naprawy, laweta Wrocław z pewnością będzie odpowiednim rozwiązaniem. Nie zawsze jest możliwość usunięcia usterki, dlatego zaletą dla wielu kierowców jest opcja holowania pojazdu. Powinieneś być w stanie uzyskać od firmy holowniczej pomoc w większości sytuacji, gdy masz problemy z samochodem.