Wskazówki dotyczące dekarstwa, o których każdy powinien wiedzieć

Co myślisz o swojej bazie wiedzy dotyczącej pokryć dachowych? Jeśli uważasz, że przed przystąpieniem do budowy nowego dachu w domu musisz dowiedzieć się więcej, czytaj dalej.

Jest wiele do rozważenia, a to duże zaangażowanie i inwestycja. Z pewnością minęło trochę czasu, odkąd musiałeś dodać dach, więc dowiedz się, czego jeszcze nie widziałeś.Pamiętaj, aby sprawdzać swój dach co najmniej raz w roku. Chcesz mieć pewność, że Twój dach jest w dobrym stanie i nie ma żadnych potencjalnych problemów z przeciekaniem. Staraj się przeprowadzać przeglądy na wiosnę, kiedy jest ładna pogoda, aby zmniejszyć ryzyko kontuzji.Jeśli masz przeciek w dachu, a pogoda jest mokra i/lub lodowata, dobrze jest poczekać, aż pogoda się poprawi. Chociaż natychmiastowa naprawa dachu może wydawać się najlepszym rozwiązaniem, zwiększasz swoje szanse na zranienie.Zawsze noś buty na gumowej podeszwie, gdy jesteś na dachu. Nawet jeśli jest sucho i słonecznie, potrzebujesz tego typu obuwia, aby utrzymać dobrą przyczepność. Praca na dachu to zawsze niebezpieczna propozycja. Wskazówki dotyczące dekarstwa, o których każdy powinien wiedzieć

Balansując na wysokich, pochyłych dachach, łatwo się poślizgnąć i upaść, więc bardzo poważnie traktuj swoje bezpieczeństwo.Jeśli masz przeciekający dach, upewnij się, że rynny są czyste.

Jeśli nie ma możliwości odprowadzenia wody, wówczas rynny mogą gromadzić wodę deszczową i powodować przecieki w dachu. Zainstaluj wywietrzniki kalenicowe i podsufitkowe, aby zapobiec rozwojowi suchej zgnilizny na dachu.Jednym z najlepszych sposobów na znalezienie źródła przecieku dachu jest użycie samej wody. Trudno jest sprawdzić, skąd w środku burzy dochodzi do wycieku, ale wąż ogrodowy pozwoli ci przetestować dach, dopóki nie zostanie wykryty wyciek.Kiedy pada, sprawdź, czy nie ma przecieków na strychu. Nie każdy przeciek dotrze do sufitu, więc nie zaszkodzi udać się na górę, aby sprawdzić, co się dzieje. Jeśli robisz to kilka razy w roku, możesz odłożyć ogromne rachunki za naprawy w przypadku niezauważonych problemów.Zatrudnij tylko dekarza, który posiada licencję i jest w pełni ubezpieczony do wykonywania tej pracy. Jeśli coś się stanie podczas ich pracy, czy to pracownik, który spadnie z dachu i zostanie ranny, czy pracownik, który spadnie przez twój dach i zniszczy twoje kosztowności, będziesz zadowolony, że walczyłeś o właściwą firmę!Zawsze sprawdzaj zacienioną stronę domu pod kątem pogorszenia stanu gontów. Strona, która jest najbardziej wystawiona na działanie słońca, wytrzymuje dłużej, ponieważ ciepło słoneczne utrzymuje gonty płasko. Zapobiega to poluzowaniu gontów przez wiatr i deszcz, ale gonty po zacienionej stronie obluzowują się wcześniej.Staraj się nie chodzić zbyt często po dachu, ponieważ samo w sobie może to spowodować uszkodzenia i przecieki. Kiedy jest naprawdę zimno, gonty są kruche, a kiedy jest ciepło, są miękkie! Oba warunki stwarzają warunki, które ułatwiają zniszczenie dachówek, więc wchodź tam tylko wtedy, gdy musisz, gdy temperatura na zewnątrz jest ekstremalna.Teraz, po przeczytaniu tego artykułu, masz wszystko, czego potrzeba, aby czuć się pewnie, gdy w Twoim domu montowany jest nowy dach. To wielka sprawa i powinieneś być szczęśliwy, że znasz proces i to, co się dzieje. Nikt nie chce wejść w tak wielką sytuację z połową talii.