Wskazówki dotyczące radzenia sobie z atakami paniki w nocy

Jesteś teraz gotowy do rozpoczęcia.

Chcesz przezwyciężyć stres i niepokój, aby poradzić sobie z atakami paniki. Świetny! Możesz mieć wiele pytań, jak zacząć, ale nie rozpaczaj, ten artykuł może Ci pomóc. Poniższe wskazówki mogą zdecydowanie pomóc w rozpoczęciu leczenia ataków paniki.W dzisiejszych czasach wiele osób sięga po leki, aby pomóc im zmagać się z lękiem. Dostępnych jest kilka leków, które są dość skuteczne. Jednak zabiera im trochę czasu, zanim zaczną działać. Jeśli zaczniesz używać leku, musisz spróbować trzymać się leku na dłuższą metę.Pamiętaj, że leki to tylko część planu. Jeśli używasz leków, aby radzić sobie z lękiem, ważne jest, abyś nadal rozmawiał z przyjaciółmi i rodziną o tym, jak idzie twój oddział i problemy. Zawsze bądź o krok przed swoim lękiem i atakami paniki.Wprowadzenie pewnych zmian w stylu życia może zmniejszyć ryzyko kolejnego ataku paniki. Ataki paniki charakteryzują się przypływami adrenaliny. Angażując się w regularne ćwiczenia, możesz bezpiecznie spalić nadmiar adrenaliny. Należy wyeliminować lub poważnie ograniczyć używanie papierosów i alkoholu. Ogranicz zawartość cukru i przetworzonej żywności w swojej diecie i jedz regularne, dobrze zbilansowane posiłki. Zdrowe ciało i zdrowy umysł często idą w parze.Skoncentruj się na pępku podczas ataku paniki. Usiądź lub połóż się i pomyśl o swoim pępku, centrum swojego ciała. Twój pępek nie odczuwa napięcia ani bólu i jest twoim połączeniem z ludźmi, których kochasz. Wskazówki dotyczące radzenia sobie z atakami paniki w nocy

Wyobraź sobie, że srebrny sznur biegnie z niego do osoby, którą kochasz bardziej niż kogokolwiek innego, a następnie wciąga ją przez sznur do twojego ciała.Świetnym sposobem na śledzenie ataków paniki jest dziennik emocji.

Zapisz, jak się czujesz, swoje reakcje fizyczne, ile czasu minęło od ostatniego ataku i jak długo trwa. Jeśli kiedykolwiek poczujesz, że ten atak paniki jest inny i będzie twoim ostatnim, sprawdź dziennik! Założę się, że wcale nie jest inaczej.Aby zachować spokój podczas ataku paniki, natychmiast zacznij ćwiczyć głęboki oddech. Połóż dłoń płasko na brzuchu i wdychaj głęboko, aż poczujesz, że żołądek się podnosi. Jest to nie tylko skuteczny sposób na zmniejszenie napięcia, ale skupienie się na oddychaniu odciąga uwagę od uczucia paniki.Jeśli jesteś podatny na ataki paniki, ważne jest, abyś znał różne taktyki, których możesz użyć, aby zrelaksować swój umysł. Jednym ze sposobów, w jaki możesz to zrobić, jest zmieszanie umysłu. Spróbuj skakać i uderzać się delikatnie. Może to brzmieć niecodziennie, ale naprawdę pomaga się zrelaksować.Ataki paniki są różne dla każdej osoby. Aby dowiedzieć się, czy cierpisz na nie, oto kilka typowych objawów ataku paniki: hiperwentylacja, zawroty głowy, podwyższony lub irracjonalny strach, ból w klatce piersiowej, nieregularne bicie serca, nadmierne ciepło na twarzy, zaburzenia widzenia i mrowienie w kończynach. Podczas gdy każda osoba doświadcza paniki w inny sposób, znajomość oznak nadchodzącego ataku może pomóc ci się przygotować.Kiedy doświadczasz ataku paniki, nie walcz z uczuciem niepokoju. Zrozum, że kiedy walczysz z naturalnym atakiem paniki, tylko pogorszysz sytuację. Przejedź przez uczucia i pozwól im naturalnie ustąpić, a atak zakończy się szybciej. Może to być trudne, ale z praktyką będzie ci łatwiej.Powinieneś być teraz gotowy, jeśli chodzi o leczenie ataków paniki. Jeśli wydawało Ci się, że jesteś skazany na to, by zawsze tego doświadczać, pomyśl jeszcze raz! Udzielone porady powinny dać ci pewien wgląd, który może pomóc w rozpoczęciu leczenia napadów paniki.