Współczesne aparaty ortodontyczne są wygodniejsze i dyskretne

Jeśli zastanawiasz się nad założeniem aparatu ortodontycznego, prawdopodobnie masz wiele pytań.

Wiele osób może się zastanawiać, czy leczenie ortodontyczne jest skuteczne, jaki rodzaj aparatu jest przystępny cenowo, jak długo trzeba nosić aparat na zębach. Przy tak wielu dostępnych obecnie opcjach leczenia ortodontycznego pacjenci zadają wiele pytań, takich jak te i inne. Popularnym wyborem wśród pacjentów jest zazwyczaj decyzja między tradycyjnymi aparatami metalowymi, a aparatami niewidocznymi.

Współczesne aparaty ortodontyczne są wygodniejsze i dyskretne

Załóż aparat ortodontyczny w gabinecie we Wrocławiu

Ortodonta opracuje plany leczenia, które są unikalne dla każdego pacjenta, będzie cię również informował o postępach leczenia i opcjach aparatu dostosowanego do twojej sytuacji, abyś był o krok bliżej uśmiechu, o którym zawsze marzyłeś. Aparaty ortodontyczne są przeznaczone do prostowania zębów, poprawiając jednocześnie uśmiech i ogólny stan zdrowia jamy ustnej. Aparat metalowy składa się z metalowego zamka, który jest przymocowany do każdego zęba, a następnie połączony drutem, który zostanie zaciśnięty w taki sposób, aby każdy ząb stopniowo dopasowywał się do właściwego miejsca. Drut jest utrzymywany na miejscu za pomocą małych gumek, które są dostępne w różnych kolorach.

Aparaty metalowe są najczęstszą i najszerzej stosowaną formą aparatów ortodontycznych. Najbardziej oczywistą różnicą między aparatami ortodontycznymi a nakładkami prostującymi jest to, że aparaty nie są zdejmowane, ale są na stałe przymocowane do zębów. Są jednak niezwykle skuteczne w rozwiązywaniu złożonych problemów z położeniem zębów i zazwyczaj działają szybciej niż inne rozwiązania. Chociaż czas leczenia różni się w zależności od pacjenta, średnia okres noszenia aparatu ortodontycznego wynosi zwykle od 18 miesięcy do 3 lat. Ale często dość wcześnie zauważysz oznaki poprawy w położeniu zębów.

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na aparat ortodontyczny Wrocław jest miastem, gdzie znajdziemy wiele gabinetów specjalizujących się w leczeniu nieprawidłowego zgryzu czy krzywych zębów. Na noszenie aparatu ortodontycznego decyduje się obecnie coraz więcej osób dorosłych.