Bezbolesna metoda na trwałe pozbycie się zbędnego owłosienia

Coraz więcej kobiet rezygnuje z domowych i nieskutecznych metod depilacji, które trzeba tale powtarzać, a niechciane włoski i tak odrastają.

Wiele kobiet nie chce również poddawać się bolesnym zabiegom depilacji, takich jak woskowanie czy używanie depilatorów elektrycznych, dlatego najczęściej wybieranym zabiegiem w salonach kosmetycznych i gabinetach medycyny estetycznej jest depilacja laserowa.

Bezbolesna metoda na trwałe pozbycie się zbędnego owłosienia

Na czym polega depilacja laserowa?

Depilacja laserowa działa poprzez celowanie w pigment w mieszkach włosowych, a następnie niszczenie korzenia włosa, bez uszkadzania otaczającej skóry lub tkanki. Zabijając mieszek włosowy, włoski w tym obszarze nie mogą już rosnąć, co zapobiega ich przyszłemu wzrostowi. Jednak potrzeba będzie kilku sesji depilacji laserowej w odstępie kilku tygodni, aby trwale pozbyć się nadmiernego owłosienia z wybranych miejsc na ciele. Depilacja laserowa jest nie tylko skuteczna i bezbolesna, ale również można za jej pomocą pozbywać się włosków na różnych częściach ciała, jak nogi, pachy, ramiona, okolice bikini, plecy, brzuch, klatka piersiowa czy dolna część twarzy.

Potrzeba kilku zabiegów, aby pozbyć się wszystkich niechcianych włosków na ciele, ponieważ włosy mają cykl wzrostu z trzema różnymi etapami. Depilacja laserowa zatrzymuje odrastanie włosów, a ponieważ włosy będą na różnych etapach wzrostu, potrzeba kilku zabiegów, aby je wszystkie usunąć. Liczba potrzebnych sesji różni się w zależności od osoby, ale zazwyczaj większość osób wymaga od 3 do 6 sesji, aby zobaczyć spodziewane efekty. Jeśli masz opaleniznę lub oparzenia słoneczne, nie będziesz mogła poddać się sesji depilacji laserowej. Dzieje się tak, ponieważ twoja skóra będzie bardziej wrażliwa i bardziej podatna na oparzenia, przebarwienia, a nawet powstanie blizny. Należy unikać słońca przez co najmniej 7 dni przed zabiegiem i co najmniej 72 godziny po zabiegu.

Na stronie http://klinika-urody.pl/oferta/dermatologia-estetyczna/zabiegi-laserowe/laserowe-usuwanie-nadmiernego-owlosienia znajdziesz gabinet, w którym możesz umówić się na zabieg epilacji laserowej. Znajdziesz tam również wiele przydatnych informacji, które warto poznać przed zdecydowaniem, czy taka metoda depilacji jest dla ciebie odpowiednia.