Solidne ocieplenie domu to podstawa

Kiedy nasz budynek jest już w stanie surowym, musimy zastanowić się w jaki sposób wykonać wszystkie wykończenia, z pewnością będzie tutaj chodziło o izolację naszego budynku oraz wykonanie odpowiedniej elewacji.

W przypadku kiedy chcemy ocieplić ścianę budynku, najlepszym wyjściem będzie z zastosowaniem styropianu, należy zwrócić uwagę iż im będzie grubsza to warstwa, tym w naszym budynku będzie cieplej, budynek będzie posiadał lepsze właściwości izolacyjne. Oczywiście na styropian trzeba będzie położyć następnie warstwę elewacji, która będzie odporna na działanie deszczu, różnego rodzaju w warunków atmosferycznych, wody czy też śniegu.

Solidne ocieplenie domu to podstawa

Nowoczesne i ciepłe elewacje w Krakowie

Oczywiście należy pamiętać iż w przypadku poddasza powinno być zastosowane inne rozwiązanie izolacyjne, może być to przykładowo pianka, która będzie bardzo dokładnie docierała do wszystkich niedostępnych miejsc. Z pewnością jest to lepsze rozwiązanie niż styropian czy też wata ociepleniowa, ponieważ w tym przypadku nie będziemy po zostawiali punktów łączenia, które mogą być powodem powstawania wilgoci. Pianka zostaje nałożona za pomocą specjalnego agregatu, wówczas powstaje jednolita warstwa która przy stwardnieniu dodatkowo zwiększa swoją objętość, co działa bardzo pozytywnie na izolację naszego poddasza.

W zależności od tego jak zbudowany jest nasz dach możemy oczywiście zastosować także watę, która będzie znajdowała się pomiędzy krokwiami, gruba warstwa waty z pewnością będzie dobrym pomysłem na ocieplenie. Można oczywiście także zastosować watę od wewnątrz, natomiast warstwę pianki po stronie zewnętrznej naszego dachu. Z pewnością przyczyni się do lepszej hydroizolacji, warto także zwrócić uwagę iż pianka będzie miała właściwości izolacji akustycznej, co będzie dodatkową zaletą.

Do tego też możemy wybierać różne rodzaje izolowania naszego budynku, oczywiście należy także pamiętać aby wybrać wytrzymałe elewacje Kraków jest miastem w którym znajdziemy firmy oferujące usługi ocieplania oraz wykończenia elewacji. W tym przypadku możemy dobrać materiały o różnej strukturze, różnej kolorystyce tak aby pasowały do naszego stylu, tego co nam się najbardziej podoba.