Co przyciąga turystów do Kazimierz Dolnego

Kazimierz Dolny znany jest z ciekawej architektury, jest to miasteczko turystyczne, które może zaoferować wiele atrakcji.

Znajduje się ono nad Wisłą, gdzie możemy wybrać się na rejs statkiem, po drugiej stronie rzeki znajduje się w Janowiec, gdzie możemy zwiedzać zamek. W Kazimierzu Dolnym z pewnością znajdziemy wytchnienie, spokój w czasie urlopu. Wielu turystów przyjeżdża tu także na weekend.

Co przyciąga turystów do Kazimierz Dolnego

Jakie atrakcje oferuje Kazimierz Dolny?

Miejscem które odwiedzają wszyscy turyści będąc w Kazimierzu Dolnym jest Góra Trzech Krzyży skąd możemy podziwiać panoramę miasta oraz rzekę. Dodatkowo warto obejrzeć ruiny zamku, wejść na basztę widokową, która była kiedyś punktem orientacyjnym dla żeglugi rzecznej. Kazimierz Dolny znany jest ze swojego rynku, gdzie znajdują się kamienice budowane przez kupców w XVII wieku. Są to budynki posiadające bardzo interesujące płaskorzeźby, bardzo interesującą kamienice znajdziemy także przy ulicy Senatorskiej. Są to jedne z najciekawszych renesansowych kamienic w naszym kraju. Bardzo charakterystyczny dla Kazimierza Dolnego jest kogut, możemy spróbować tu koguta wypiekanego z ciasta. Warto spróbować także tutejszej kuchni serwującej dania lokalne oraz europejskie. Możemy zjeść w wielu restauracjach, spędzić miło czas w lokalach na rynku.

Kazimierz Dolny posiada bardzo bogatą bazę turystyczną, zaczynając od pokoi poprzez hotele, możemy wynająć także domki dla całej rodziny. Jeżeli przyjeżdżamy do Kazimierza całą rodziną warto zatrzymać się w środku Moje Miejsce, znajdziemy to osiem dwulokalowych domów, które są bardzo dobrze wyposażone. Możemy spędzać czas na powietrzu, grając w tenisa, koszykówkę czy też piłkę nożną. Dzieci mogą bawić się na bezpiecznym placu zabaw, skorzystać z trampolin, ściany wspinaczkowej czy też huśtawek. Na terenie ośrodka znajduje się również basen, jacuzzi, możemy spędzić wieczór przy ognisku, przy grillu, jest to także miejsce przyjazne dla właścicieli czworonogów.

Miejsce w ośrodku możemy zarezerwować online, znajdziemy tu wiele ciekawych atrakcji dla całej rodziny. Warto wejść na stronę https://www.mmresort.com/moje-miejsce-kazimierz/juz-wkrotce, gdzie dowiemy się jakie atrakcje są dostępne oraz na co możemy liczyć w przyszłym sezonie.