Dlaczego warto kupić dziecku zestaw klocków

Kupienie dziecku klocków Lego to świetny pomysł na zabawę i rozwój wielu umiejętności jednocześnie.

Układanie budowli z klocków konstrukcyjnych może przynieść dzieciom w różnym wieku wiele korzyści. Trzeba sporo precyzji, aby można wizualnie zobaczyć, jaka konstrukcja powstała z klocków i jak można ją wykonać. Potem, kiedy się przewróci, można zbudować wieżę od nowa. Dzieci używają i uczą się wielu umiejętności potrzebnych do budowania obiektów z klocków Lego.

Dlaczego warto kupić dziecku zestaw klocków

Edukacyjne zestawy klocków Lego Creator

Klocki Lego to jedna z najlepszych zabawek edukacyjnych dla maluchów, która rozwija wiele umiejętności u dziecka. Już dzieci w wieku około roku zaczynają budować proste wieże z klocków, większe dzieci lubią tworzyć coraz bardziej skomplikowane obiekty. Dziecko musi nauczyć się umieszczać klocek na wieży w taki sposób, aby nie przewrócić budowli. To dobre ćwiczenie dla rozwoju koordynacji ręka-oko. Budowanie obiektów z klocków Lego uczy dzieci wczesnych umiejętności matematycznych i inżynieryjnych poprzez praktyczną naukę. Dzieci zdecydowanie lepiej uczą się, kiedy potrafią wyczuć przedmioty, a najlepszym sposobem na naukę geometrycznych kształtów jest wyczucie każdego rogu. Dowiadują się, jak ciężkie są bloki, a następnie uczą się dokładnie, jak ustawić blok, aby nie spadł i jak je ze sobą łączyć.

Budowanie konstrukcji z klocków Lego poprawia zdolność logicznego myślenia, zapewnia stymulację umysłową i uczy dzieci przyczyny i skutku. Na przykład, jeśli dziecko umieści blok zbyt blisko krawędzi stołu, wieża się przewróci. Jeśli źle połączy klocki, budowla nie będzie wyglądała tak jak na załączonej instrukcji. Budowanie obiektów z klocków to również dobre ćwiczenie umiejętności motorycznych i rozwijanie świadomości przestrzennej. Układanie klocków to świetna zabawa dla dzieci w różnym wieku. Dla maluchów odpowiednie będą duże klocki o prostym kształcie, dla starszych dzieci warto zakupić konstrukcyjne zestawy klocków Lego.

Przykładem świetnych klocków dla nieco starszych dzieci jest lego creator. Można z takich zestawów klocków budować różne obiekty, a przy okazji rozwijać umysł i zdobywać nowe umiejętności.