Porady, sztuczki i techniki witaminowe, których potrzebujesz

Jedzenie jest doskonałe! Ale ze względu na sposób, w jaki jemy tak wielu z nas, może się okazać, że nie spożywasz wystarczającej ilości pokarmów, które dostarczają ci potrzebnych składników odżywczych.

Prawidłowe funkcjonowanie organizmu zależy od odpowiednich witamin i minerałów, których nie wszystkie przyswaja się z samego jedzenia. Czytaj dalej poniższe akapity, aby dowiedzieć się, jak ważne są witaminy i jak z nich korzystać w codziennym życiu.Dla mężczyzn powyżej 50 roku życia dla optymalnego zdrowia wymagany jest inny zestaw witamin i minerałów. Witaminy, takie jak cynk, kwas pantotenowy i niacyna, zmniejszają się wraz z wiekiem mężczyzn. Poszukaj suplementów skierowanych specjalnie do mężczyzn w wieku powyżej 50 lat, aby uzyskać najlepszą mieszankę dla optymalnego zdrowia.Nie jest bezpiecznie przyjmować więcej niż zalecana wartość większości witamin, więc upewnij się, że tego unikasz. Jednym z przykładów jest żelazo, które przyjmowane w dużych dawkach może uszkadzać wątrobę. Jeśli uważasz, że witaminy nie przynoszą Ci największych korzyści, prawdopodobnie skonsultuj się w tej sprawie z dietetykiem.Uzyskaj więcej czerwonych krwinek przez żelazo. Czerwone krwinki są odpowiedzialne za przenoszenie tlenu przez organizm. Kobiety muszą utrzymywać wyższy poziom niż mężczyźni, a istnieją suplementy stworzone specjalnie dla kobiet. Jeśli masz trudności z oddychaniem lub czujesz się wyczerpany, możesz mieć niedobór żelaza.Aby wzmocnić sprężystość swojego ciała, spróbuj zażywać olej z nasion lnu i kurkumę. Oba mogą pomóc w zmniejszeniu stanu zapalnego w organizmie. Mogą również ochronić Cię przed chorobami. Istnieją mieszanki olejów z tych dwóch, o których wiadomo, że pomagają stawom, a także poprawiają zdrowie mózgu i serca.Witamina E to witamina rozpuszczalna w tłuszczach, która znajduje się w kiełkach pszenicy, jajach, drobiu i olejach roślinnych. Witamina E może być stosowana w leczeniu problemów sercowo-naczyniowych, w tym bólu w klatce piersiowej, wysokiego ciśnienia krwi i stwardnienia tętnic. Może również pomóc w zapobieganiu niektórym rodzajom raka. Porady, sztuczki i techniki witaminowe, których potrzebujesz

Najprostszym sposobem na zapewnienie sobie potrzebnych składników odżywczych jest suplementacja witaminą E.Niektóre witaminy są przechowywane w twoim ciele, a inne nie.

Witaminy rozpuszczalne w wodzie rozpuszczają się w płynach w organizmie i są regularnie wypłukiwane. Witaminy te obejmują witaminy z grupy B i witaminę C. Ponieważ witaminy te nie są przechowywane w organizmie, ważne jest, aby spożywać te witaminy każdego dnia.Jeśli jesteś palaczem, powinieneś unikać przyjmowania jakichkolwiek suplementów zawierających karoten. Przeprowadzono wiele badań, które wykazały, że karoten może zwiększać ryzyko raka płuc. Ponieważ papierosy mogą zwiększać to ryzyko, najlepiej byłoby unikać zażywania karotenu, jeśli planujesz kontynuować palenie.Jeśli planujesz operację, poinformuj swojego lekarza o wszelkich suplementach diety, które przyjmujesz. Witaminy, minerały i suplementy ziołowe mogą mieć niekorzystny wpływ na nadchodzącą operację. Najlepiej odstawić wszystkie suplementy co najmniej 2 tygodnie przed zabiegiem, aby uniknąć niebezpiecznych powikłań.Jeśli zauważysz, że po zażyciu niektórych witamin i minerałów czujesz się nieswojo, dobrze byłoby zostawić je w spokoju. Wiele osób uważa, że ​​witaminy nie mają skutków ubocznych, ale to nie jest prawda. Zamiast zajmować się złymi skutkami, powinieneś poszukać innego sposobu na uzyskanie tego, czego potrzebujesz.Jest tak wiele wspaniałych pokarmów, które sprawiają, że jesteśmy szczęśliwi, ale nie wszystkie pokarmy zawierają witaminy, których potrzebuje nasz organizm. Poszukiwanie suplementów może być ważne. Do tej pory dowiedziałeś się więcej o suplementach witaminowych i o tym, co mogą dla Ciebie zrobić. Wykorzystaj te informacje, aby zachować zdrowie swojego ciała.