Wskazówki dotyczące finansów osobistych, które są łatwe do zrozumienia

Mógłbyś dużo zaoszczędzić, a nawet trochę zarobić, gdybyś wiedział, jak właściwie zarządzać swoimi finansami osobistymi.

Te wskazówki powinny pomóc Ci przejąć kontrolę nad wydatkami, otworzyć odpowiednie konta lub uniknąć zadłużenia. W takim czy innym momencie będziesz potrzebować tej wiedzy.To czas dużej niepewności ekonomicznej, dlatego warto oszczędzać pieniądze w kilku różnych miejscach. Powinieneś mieć część swoich pieniędzy na rachunkach oszczędnościowych, rachunkach czekowych i umieszczonych w zróżnicowanym portfelu. Skorzystaj z tych pomysłów, aby upewnić się, że Twoje pieniądze są bezpieczne.Jeśli możesz obniżyć co najmniej jeden punkt, zrefinansuj swój obecny kredyt hipoteczny. Koszty refinansowania są spore, ale warto, jeśli obniżysz oprocentowanie przynajmniej o jeden procent. Refinansowanie kredytu hipotecznego obniży ogólne odsetki, które płacisz od kredytu hipotecznego.Bądź na bieżąco ze swoimi rachunkami, aby mieć lepsze finanse osobiste. Wiele razy ludzie zapłacą część rachunku, a to daje firmie możliwość płacenia za spóźnione opłaty. Płacenie rachunków na czas może w rzeczywistości podnieść twoją zdolność kredytową i ostatecznie włożyć kilka dodatkowych dolarów do kieszeni.Możesz zaoszczędzić sporo pieniędzy, jeśli pozostaniesz cierpliwy. Bardzo często zdarza się, że ludzie kupują najnowszy elektroniczny gadżet już pierwszego dnia, gdy zostanie on upubliczniony. Zwykle skutkuje to zapłaceniem najwyższej ceny za przedmiot, podczas gdy jeśli poczekasz tylko trochę, możesz dużo zaoszczędzić. To da ci znacznie więcej pieniędzy do wykorzystania na inne rzeczy.Przedłużone gwarancje mogą obniżyć Twoje osobiste finanse. Prawie każdy wyprodukowany produkt jest objęty gwarancją, która trwa 90 dni, a nawet rok. To wtedy najbardziej prawdopodobne jest pęknięcie komponentów. Wskazówki dotyczące finansów osobistych, które są łatwe do zrozumienia

Kupując przedłużoną gwarancję, możesz po prostu wyrzucić pieniądze.

Jest to szczególnie ważne w przypadku elektroniki, ponieważ poprawia się ona tak szybko, że kupujesz nową, zanim skończy się gwarancja.Jeśli chcesz jak najlepiej wykorzystać swoje aktywa, powinieneś rozważyć otrzymanie karty kredytowej z nagrodami. W zależności od Twojego stylu życia, może być lepiej, aby otrzymać kartę, która oferuje najlepsze nagrody pieniężne lub największą liczbę mil lotniczych. Powinieneś otrzymać kartę kredytową, która najlepiej pasuje do twoich nawyków związanych z wydatkami. Może zwrócić ci aktywa za wydawanie pieniędzy, które i tak byś wydał. Najważniejsze jest to, że zawsze spłacaj saldo w całości co miesiąc i nie ulegaj pokusie, aby wydawać więcej pieniędzy tylko po to, aby zakwalifikować się do dodatkowych nagród.Aby lepiej kontrolować swoje pieniądze, należy kategoryzować wszystkie wydatki. Posiadaj jedną kategorię dla wydatków stałych, takich jak spłata kredytu hipotecznego, inną dla wydatków zmiennych, takich jak rachunki telefoniczne i płatności kartą kredytową, a trzecią dla takich rzeczy, jak zakupy lub posiłki poza domem.Aby uniknąć niespodziewanych potrąceń z konta czekowego, korzystaj z konta online co najmniej raz w miesiącu. Przewiń wstecz do poprzedniego miesiąca i zanotuj wszystkie powtarzające się automatyczne odliczenia z Twojego konta. Śmiało i odejmij teraz te z księgi czekowej – nawet jeśli spowoduje to ujemne saldo. Pieniądze nie znikną, dopóki debet nie zostanie zaksięgowany, ale będziesz wiedział, że nie musisz wydawać pieniędzy na niepotrzebne przedmioty, dopóki nie zgromadzisz wystarczającego salda, aby pokryć powtarzające się automatyczne obciążenia.Wiedza o tym, jak zarządzać swoimi pieniędzmi, może naprawdę mieć ogromny wpływ na Twoje życie. Jeśli wiesz, jak podejmować właściwe decyzje, możesz cieszyć się lepszym stylem życia i pozwolić sobie na wszystko, co chcesz. Jeśli jesteś w trudnej sytuacji finansowej, być może nadszedł czas, abyś wziął sprawy w swoje ręce i zarządzał swoimi finansami.