Jak nie przepłacić na wakacjach?

Zdarza się, że na wymarzone wakacje odkładamy pieniądze przez cały rok. Urlop to czas odpoczynku, relaksu i przyjemności. Warto więc, by kwestie finansowe go nie zepsuły. Dobrze jest dowiedzieć się jak wyjechać i podróżować, by nie przepłacać. Szczególnie, gdy udajemy się do innego kraju i posługiwać się będziemy obcą walutą, na przykład euro.

Ustal budżet.

Do wakacji najlepiej przygotowywać się o wiele wcześniej. Może to być nawet kilku miesięczne wyprzedzenie. Dobrym pomysłem jest sporządzenie budżetu, czyli dokładnej rozpiski planowanych wydatków. Weźmy pod uwagę ile euro będziemy potrzebowali na poszczególne kwestie związane z pobytem. Warto tu wziąć pod uwagę, jakie mamy oczekiwania wobec miejsca wypoczynku, czy będzie to leżakowanie nad wodą, czy raczej intensywne zwiedzanie. I jedno, i drugie, wiąże się z wydatkami, jak chociażby koszt przekąsek i napojów na plaży, czy też wejściówki i bilety do poszczególnych atrakcji na mieście. Zaplanowanie wszystkich wydatków to podstawa. Nie zapominajmy o pamiątkach czy też wyprawach na miejscowy targ. Tu także przyda się posiadanie euro w portfelu. O tym jak dobrze zaplanować budżet możecie przeczytać na blogu firmy: rondo24.com.

 

Korzystne ceny.

W przypadku podróży samolotem warto zakupić lub przynajmniej zabukować bilety wcześniej, żeby uzyskać korzystne ceny. Podobnie z dojazdem z lotniska do hotelu. Taksówka, wynajęcie samochodu lub transport komunikacją ogólnodostępną kosztują i warto je poznać wcześniej czytając o cenach w Internecie. Nocleg i pobyt także warto zarezerwować z odpowiednim wyprzedzeniem. Im bliżej wakacji, tym ceny są większe.

Wybierając się na wakacje z biurem turystycznym można zakupić opcję „All inclusive”. Nie musimy martwić się wówczas o koszt posiłków. Stołowanie się w lokalach także wymaga wliczenia w wakacyjne wydatki, szczególnie jeśli lubi się usiąść w kawiarni na ciastko i kawę. I tam, kolejne euro uciekną z naszej kieszeni. Pamiętajmy o napiwkach dla obsługi.

Nie zawsze opłacalne jednak wykupienie wczasów przez biuro, ponieważ większe okazje możemy znaleźć samodzielnie za pośrednictwem prywatnych właścicieli apartamentów. Gdy określimy już nasze preferencje co do kraju i tego, czego oczekujemy od naszego wypoczynku, warto poszukać takich okazji. Można zaoszczędzić naprawdę wiele pieniędzy. Mimo tego, niezależnie jaki rodzaj podróżowania preferujemy, powinniśmy wcześniej dokładnie podliczyć wszystkie koszty i oszacować, który z nich bardziej się opłaca.

 

Oszczędna wymiana euro.

Podczas zagranicznego urlopu niekorzystne może okazać się wypłacanie pieniędzy z bankomatu i płatność kartą, szczególnie jeśli jest to ta sama karta płatnicza, której używamy na co dzień w kraju do naszego rachunku osobistego w PLN. Wysokość kwoty, jaka zostanie pobrana za przewalutowanie złotówek na euro może nas niemiło zaskoczyć. Pieniądze najlepiej wymienić w kantorze internetowym dobrykantor.pl jeszcze przed wyjazdem. Transakcja jest szybka, korzystna i nie są pobierane dodatkowe opłaty. Co więcej, prosto z kantoru internetowego możemy zapłacić za hotel czy wypożyczenie samochodu. W innych przypadkach potrzebować będziemy konta walutowego. Dokonujemy transakcji wymiany pieniędzy na euro w kantorze internetowym, a przewalutowane środki od razu trafiają na nasze konto walutowe. Bez dodatkowych opłat i w kilka minut. Serwisy działają 24h/7, więc możemy z nich korzystać z każdego miejsca, w którym się znajdujemy. Wystarczy urządzenie mobilne i dostęp do Internetu. Dzięki temu wiemy, że potrzebne euro mamy zawsze przy sobie. Ponad to, e-kantory mają o wiele niższe ceny europejskiej waluty niż banki czy placówki stacjonarne. Mamy pewność, że nie dosięgnie nas tak zwane podwójne przewalutowanie i nie przepłacimy. A zaoszczędzone pieniądze lepiej wydać na przyjemności niż prowizję dla banku, prawda?

Będąc na wakacjach, lepiej kontrolować wydatki. Dzięki temu nie będziemy przepłacać i nie narazimy się na finansowe kłopoty po powrocie. Dzięki szybkiej wymianie w kantorze internetowym mamy pewność, ze nie zabraknie nam euro, a spokój na wakacjach, szczególnie ten finansowy, to jedna z ważniejszych kwestii, która nie powinna zakłócać nam odpoczynku.

Źródło: https://ifinanse123.pl/